Březen 2013 - Skialpy, ledy, skialpy....

12.03.2013 20:28

 

Na začátku března se pokušíme v prima partě projít zimní částí přijímaček do kurzu Horských vůdců UIAGM. Do Oetzu přijíždíme s Jurášem a Krejčusem o 2 dny dřív. Chceme se ještě trochu rozlézt na ledech. Za ty dva dny přelézáme krásné ledy MacGiver IV+, Sir Max V. a Atlantis VI-. V sobotu a neděli pak lyžujeme a lezeme na známky. K letní části postupujeme, ale bude to ještě boj... No co už, hecneme se.

Hned v pondělí už zase lyžuju s Dominikem a Davidem v Peci. No a v pátek nastupujeme s Víťou, Beátou a Lenkou na Boudu na náš, v pořadí už čtvrtý, skialpový kurz. Večer tradičně kontrolujeme pípáky a děláme úvod do lavinové problematiky a skialpinismu. V sobotu je mlhavo a vlhko a náš oblíbený sjezd od Děvína se mění v boj o zachování zdravých kolen. Posilňujeme se na Richtrovkách a tady i zkoušíme v praxi práci s vyhledavači a kopání. Velkým zkušeností je pak zahrabání v simulované lavině. Od Výrovky sjíždíme do Modráku. Večer relax v sauně a dokončení povídání o lavinách.

V neděli je polojasno, jdeme na Sněžku. Slovenská účastnice zájezdu na ni nikdy nebyla, tak proč ne rovnou na lyžích. Sněhu je dost a cesta Obřákem je i poučná i z hlediska lavinové prevence. Traverz Rudníku, do kterého jsou vypadnuté lavinky z Krakonošovi rukavice, je pro všechny zážitkem. Na vrcholu se honí mraky, fotíme a pak už mizíme na oběd na Děčínskou na Růžohorky. Sjezdík rozbředlým sněhem z Portášek je takovým malým ofpistem na pistě.

V pondělí a úterý učím Janu s Eliškou na SNB. Dle očekávání obě zvládnou během osmi hodin základní smýkaný oblouk. No a v dalších dnech budou pokračovat beze mne.