Skalní lezení

Speciální program víkendového lezení. Každá oblast má své dominanty. Věže těžko dostupné nebo známé a typické. Prachov Jehlu, Příhrazy Kobylu, Hruboskalo Dračí zub, Ádr Milence a Sasko třeba… třeba Falkenstein – téměř sto metrový skalní suk. Poznáte, že nemusíte pro radost do Alp, stačí i naše kotlina. Zkuste si vychutnat nádherný pocit po těžkém výstupu.

  • Jak dostat tatínka do polepšovny – malý Vašek s tátou nelezli na Dračí zub. Vylezeme společně nejen cesty, které byly ve filmu lezeny, ale i mnoho dalších v oblasti Hruboskalska.
  • Dominanty Českého ráje – 4 oblasti – 4 dominanty. Kobyla, Jehla, Kapelník a Hlavní věž.  Vylezeme si klasiky na tyto věže a mnoho dalších.
  • Adršpašské dominanty – Milenci, Starosta, Starostová, Král… obří pískovcové věže, zdánlivě nedostupné. Při výstupu na ně nejde ani tak o krásu lezené cesty jako o pocit z vrcholu.
  • Sasko – Mekka pískařů – pískovcové lezení se zrodilo na konci 19. Století v německém Sasku. Bude se vám tajit dech při pomyšlení, že cesta, kterou právě lezete je více než 100 let stará.